Nutriway Siberian Ginseng With Ginkgo Biloba

Bu kış mevsimini zor atlattım desem yeridir. Aldığım kiloların yanında, müthiş bir yorgunluk hissi ile beraber günlük hayatın stresine de yenik düştüğümü anladım. Birşeyler yapmalıydım. Bugünlerde Spor yapmaya çalışsam da, takviye alma ihtiyacı duydum. Çok memnun olduğum günlük vitamin hapımın yanında ( yakında onu da paylaşıcam )  Nutriway’den bir de Sibirya Ginseng ve de Ginkgo Biloba hapı kullanıyorum. Etkilerini okuyunca düzenli olarak kullanmaya karar verdim. Gerçekten de, kendimi daha iyi hissetmeme sebep oldu.

Ginkgo Biloba Bitkisinin Faydalı olduğu düşünülen hastalıklar

Troid bezinin düzenli çalışmasına katkıda bulunur (özellikle hipertroid durumunda).

Zihni açar, yorgunluk ve stresi azaltır. Zihinsel dayanıklılığı arttırır.

Beynin beslenmesine yardımcı olur ve hafızayı güçlendirir.

Öğrenme yeteneğini arttırır, aktif ve zinde bir vücut oluşmasına yardım eder.

İktidarsızlık ve sertleşme problemlerinde faydalıdır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucudur.

Metabolizmayı hızlandırabilir ve sindirime yardımcı olur.

Sinerjetik etki ile vücut dayanıklılığını arttırır, enerji verir, yorgunluğu azaltır.

Vücüdun enerji muhafaza etmesine yardımcı olur, nükleik asit ve protein sentezini hızlandırır.

Kan şekerin  dengelenmesine yardımcı olur.

Çiçeklerin tozlanma zamanında allerjik reaksiyonların önlenmesinde faydalıdır. Anti-allerjik özelliği vardır.

Serbest radikallerin hücre tahribatını azaltır. (Doğal antioksidan)

Kan yapıcıdır. Soğuk el ve ayaklarda faydalı olabilir.

Yaşlılarda, bunama belirtilerini azaltabilir. Alzheimer hastalığında yardımcıdır.

Kulak çınlamasını önlemede faydalıdır.

Amerikada Boston kanser araştırma merkezinde ginkgo bilobanın yumurtalık kanser hücreleri üzerindeki etkisi incelenmiş. Doğru doz ve yöntem ile uygulandığında gikgo bilobadaki etkin maddelerinin yumurtalık kanser hücreleri üzerinde tedavi edici etkileri olduğu belirtilmiştir. Ginkgo biloba bileşenleri olan quercetin ve ginkgolide Ave B nin yumurtalık kanser hücrelerinin çoğalmasını engellemektedir. (14) Bunlara istinaden yapılan birçok araştırma ginkgo bilobanın kanser hücrelerinin apoptosis yoluyla parçalanmasında etkili olduğu. Kanserleşmeyi önlediği bilinmektedir. (18)(19)

Yazının devamı burada

Kaynak: Tık

İçerisinde bir de Ginseng mevcut.

Ginseng güçlübir geneltakviyedir. Beden üzerindeki etkileri lokal değildir ve böylelikle ginsengin yararlarından biri bütün vücudu kuvvetlendirmesi ve bütün vücut sistemlerini dengelenmesine yardımcı olmasıdır. “Adaptojen”insansağlığı üzerinde ginsengin düzenleyici etkisini izah etmekte kullanılan terimdir. Ancak, hızlı bir şekilde tamirden ziyade zaman içinde yavaşça etki eder. Tam sonuçlarını görmek için birkaç ay kullanmanız gerekir.

  Ginseng bütün vücut için toniktir. Vücudun zayıflıklarla mücadelesine yardımcı olur, enerji düzeylerini yükseltir ve atletik performansı artırır.
Bu bitki adrenal çalışmayı destekler ve dolayısıyla zihinsel ve fiziksel stres bağlantılı hastalıkları azaltmada çok etkilidir. Şayet kronik anksiyeteden, yorgunluktan rahatsızsanız veya sıkca stresli koşullara maruzsanız, ginseng baş etme kapasitenizi iyileştirebilir ve dayanıklılık ve gücünüzü artırabilir. Konsantrasyon eksikliğini gidermek için iyi bir yardımcıdır. Strese karşı dayanıklılığı artırır.
Buna ilaveten, ginseng antioksidandır ve vücutta bağışıklık sistemi hücrelerinin sayısını arttıran önemli bir bağışıklık sistemi iyileştiricidir.
Kolesterolü azaltıcı etkisi vardır. Karaciğeri toksinlerden temizler. Tümör gelişimini engellediği yapılan bazı çalışmalarda gösterilmiştir. Ayrıca radyoterapinin yan etkilerini azaltır.
Ginsengin çok sayıda başka kullanım alanları vardır. Bronşitin, astım ve dolaşım problemlerinin tedavisinde yararlıdır. Aynı zamanda diyabetten rahatsız insanlara kandaki kortizol hormonu düzeylerini düşürdüğü için yardımcı olur.
Kaynak burada

Asla meyve ve sebze yi terk etmedim hayatımda. Ancak günümüzde gerekli vitaminler GDO lu ürünlerde azaldığı için takviye alma taraftarıyım. Nutriway sentetik beslenme takviyesi üretmiyor. Hepsi bitkisel sıkıştırılmış haplar şeklinde. Bu yüzden güvenle kullanıyorum. Ayrıca almanyanın çok ünlü aratırma ve de geliştirme ve de gıda denetleme kurumunda Nutriway, içerik bakımından Test sonuçlarında  iyi notu almış. Bu da iyi bir haber diyorum 🙂

Nutriway Amway serbest girişimcilerden satın alınabilir. Fiyatı ise 115,00 TL

Kaynak burada :TIK

Reklamlar

3 Comments Kendi yorumunu ekle

 1. Mehtap dedi ki:

  Merhaba,
  Gerçekten bu ürünü kullanan çok tanıdığım var ve çok memnunlar. Hatta bununla kalmayıp farklı sorunlar için farklı vitamin önerileri var Nutriway’in. Onlar da aynı başarılı sonuca ulaşmışlar…

  Beğen

  1. Divadonnabella dedi ki:

   Evet Nutriway tüm bitkileri kendi çiftliklerinde yetiştiriyor. Güvenle işliyor ve tablet haline getiriyor. Çok güvenilir bir marka.

   Beğen

 2. aysel tunc dedi ki:

  Bu ürünün ne kadar kullanmak lazim peki tam etki görmek için. Ben 6 ay diye duymuştum

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s